İspanyol Soygun Dizisi: La Casa De Papel

Bazen bazı filmler bazı diziler izleyiciye yaşanılan anları öyle güzel hissettirir ki ister istemez sende o senaryonun içinde yerini alırsın. İşte La Casa De Papel dizisi de izleyiciyi içine alıp, ilk bölümünden son bölümüne kadar muhteşem bir akıcılıkla ekranlara bağlayan sürükleyiciliğe sahip. Zaten sonraki bölüm için merak uyandıran diziler hep güzel olmamış mıdır ki.. Eğer izlediyseniz Prison Break’te hissettiğiniz duygular gelecektir aklınıza. Son zamanlarda yaptıkları dizi ve filmler ile oldukça başarılı işler çıkaran İspanyollar bu dizi ile kendilerinin en iyi, son zamanların ise en başarılı dizilerinden birine imza atmışlar diyebiliriz.

Ustalıkla, en ince ayrıntısına göre her durum hesaplanarak planlanmış tarihin en ilginç soygunu. Polisi bile yönlendirecek kadar düşünülmüş bir plan. İlk soygunu olan Profesör’ün bu plan için bir araya getirdiği 8 hırsız. Bu 8 hırsızın isimleri seçtikleri şehir isimlerinden oluşuyor. Bu şehirler Berlin, Oslo, Helsinki, Rio, Tokyo, Denver, Moskova, Nairobi. Profesör bu 8 kişiyi bir yalı tarzı bir evde toplayarak tam 5 ay boyunca soygun üzerine hazırlıyor. Tabi profesör ise bu soyguna yıllar önceden hazırlanmış. Soygunda hedef İspanya Kraliyet Darphanesi. Yani paranın ana kaynağını paranın basıldığı yeri soymayı hedefliyorlar. Zaten La Casa De Papel dizisinin isminin Türkçe karşılığı Kağıt Evi.

İspanya Kraliyet Darphanesini içerisine girerek kendilerini 67 rehine ile birlikte kilitleyen, kendi kamera sistemini, iletişim ağını kuran 8 soyguncu ve onları dışarıdan yönlendiren planın beyni Profesör. Hatta sadece içerideki 8 arkadaşını değil polisleri, özel harekatı dahi yönlendiren bir dahi. Tek yapmaları gereken çalacakları paraları basmak için içeride yeterince kalabilmek. Tabi işin içerisine dikkatsizlik, uykusuzluk ve aşk girince olaylar her zaman planlandığı gibi gitmiyor.

İlk bölümünü izlemenizle final bölümüne gelmeniz bir olacak. Keşke hiç bitmeseydi diyeceksiniz. Daha önce böyle bir dizi izlediniz mi bilmiyorum ama soygun dizileri arasında bir sıralama yapılsa bu dizi kesinlikle ilk sırada yer alır. 2017 yapımı olan bu dizinin İMDB puanı ise 8,8 gibi oldukça yüksek.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara