iPhone Live Photo Nasıl GIF veya Videoya Dönüştürülür?

Live Photo, iPhone’lar da olan fotoğraf çekimi ile ilgili bir kamera özelliğidir. Aslında Türkçe’deki anlamı “Canlı Fotoğraflar“dır. Alıştığınız fotoğraf çekiminin bir tık ilerisine taşıyan bu özellik aslında hareketli fotoğrafta diye de nitelendirilebilir. Çünkü fotoğraf ve video arası bir şey. Çekmiş olduğunuz Live Photoları ne yazık ki sadece iPhone’den iPhone’ye paylaşabiliyorsunuz. İnstagram, Facebook gibi sosyal medya sitelerinde paylaşmak isterseniz GİF ya da Video’ya dönüştürmeniz gerekiyor. Peki iPhone Live Photo Nasıl GIF veya Videoya Dönüştürülür?

Live Photo’ları GIF’e dönüştürmek için Lively adlı ücretsiz uygulamadan yararlanabilirsiniz. Uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyip çalıştırdığınızda arayüzünde tüm canlı fotoğrafları görüntüleyecektir. Dilediğiniz bir fotoğrafı açtığınızda bunu üç farklı formatta kaydedebileceğinizi fark edeceksiniz.

Öncelikle Live Photos’ları GIF dosyasına dönüştürebiliyorsunuz. Elde edilen GIF dosyaları yaklaşık 4-5 MB boyutunda oluyor. Uygulamayı 2.99 USD karşılığında ücretli sürüme terfi etmezseniz GIF dosyasına uygulamanın watermark’ı ekleniyor. Ücretsiz sürümde yürütme seçenekleri, boyut ve hızı düzenleme imkanı bulunmakta.

İkinci olarak Live Photos’u MOV dosyasına dönüştürebilirsiniz. Bu durumda dosya boyutu genellikle 3 MB seviyesinde oluyor. Son olarak eğer Live Photos’taki bir kareyi sabit fotoğraf olarak elde etmek isterseniz JPG formatını tercih edebiliyorsunuz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara