Doğal Diş Beyazlatma Yöntemi

Dişler insan hayatındaki en önemli faktörlerden birisidir. Diş sağlığına önem verilmediğinde dişlerde çürüme ve diş enfeksiyonlarına yol açabilir. Türkiye’de  sigara ve tütün kullanımı ileri düzeye ulaştığı için dişlerde sararma gerçekleşmektedir. Bu sararmalar düzenli diş fırçalanmaması ve diş kontrollerinin olmamasından kaynaklanıyor. Diş hastalığı her milleti korkutan bir kelime olmuştur. Bunun için insanlar zorda kalmadığı taktirde diş muanesi olmakta güçlük çekiyor.

Ama şöylede bir kötü yanı olan diş çürümelerinde enfeksiyonların kapması nedeniyle böbrek ve kalp rahatsızlıklarına yol açabiliyor. Bu gerçeği Ankara Üniversitesi Diş Hekim tarafından onaylanmış bir gerçektir. Sizde eğer diş doktoru korkusu olan kişilere doğal yollarla olan diş beyazlatma yöntemleri göstermek istiyorum.  Biliyorsunuz ki Diş beyazlığı görselliği de ön plana çıkaran bir durumdur. Her konuşma ve gülüşünüz de dişlerinizin gözükmemesi gibi bir durum yoktur. Sizde Sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olmak istiyorsanız yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

1. Diş beyazlatma yöntemi:

  • Bir çay kaşığı ada çayı
  • Bir çay kaşığı tarçın
  • Bir çay kaşığı karbonat
  • Diş fırçası ve küçük tabak

Uygulama yöntemi:

Öncelikle ada çayını ardından tarçını ve karbonatı birbirine katarak karıştırın. Dişlerinizi fırça yardımı ile karışım yaptığınız diş beyazlatma ile dişlerinizi fırçalayınız. Haftada bir kez yapılarak beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. 

2.Diş beyazlatma Yöntemi 

  • Bir çay kaşığı karbonat
  • Yarım limon
  • Bir tatlı kaşığı zeytinyağı

Öncelikle tabak içine yarım limon sıkılır. Üzerine tatlı kaşığı zeytin yağı katılır. En son olarak da karbonat ile karıştırılır. Fırça ile diş fırçalar gibi karışımla birlikte dişlerinizi fırçalayın. Haftada en az bir kere yapılmalıdır. 

Sizde beyaz dişlerimiz ve sağlıklı olsun diyorsanız bu sizin için hazırladığımız doğal beyazlatma yöntemi yazımızı okumalısınız.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara